Keşan TSO Balkan İş Formu’nda Yerini Aldı 19 Nisan 2024,
![](tema/genel/uploads/haberler/60.jpg)
Keşan TSO Balkan İş Formu’nda Yerini Aldı
Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) 18 Nisan 2024 Perşembe günü Edirne’de gerçekleştirilen Edirne Valiliği Edirne Platformu Balkan (Business Summit) İş Formu’na katılım sağladı. Düzenlenen Edirne Platformu Balkan İş Formu kapsamında Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, TOBB Edirne GGK Başkanı Salih Görkem Aras, TOBB Edirne KGK Başkan Yardımcısı Emine Günay, TOBB Edirne KGK Üyeleri; Seyhan Kayahan, Eylem Ezerçe, Çiğdem Kılavuz, Gözde Gökçen Karaman, Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak ve Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır yer aldı. Ticaret, Sanayi, Turizm ve Tarım alanlarında Balkan ülkeleri ve Trakya bölgesi arasında gerçekleştirilen dış ticaret ile ilgili bilgiler verilerek bölgenin gelişimi ve ilerleyişi hakkında düşünceler aktarıldı.
Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ŞAPÇI: “OSB’lerimiz ile katma değerli yenilikçi ürünler üretilerek, bölgemizde yatırım, imalat ve istihdama doğrudan katkı sağlayacağız”
Gerçekleştirilen Balkan İş Formu sonrasında düşüncelerini dile getiren İsmail ŞAPÇI şunları dile getirdi: “11 Balkan ülkesi ve 240 firmanın yer aldığı İş Formu kapsamında hazır giyim, tarım makineleri, gıda, ambalaj, alüminyum, toptan tüketim ve perakende, yaş sebze ve meyve ihracatı, turizm, orman ve kereste ürünleri, inşaat malzemeleri ve sağlık turizmi sektörlerinde Balkan ülkeleri ve Trakya bölgesi arasında gerçekleştirilen dış ticaret hakkında bilgiler verildi. Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya bölgemiz üretim ve ihracat konusunda cazibe merkezi konumundadır. Bölgemizde; ticaret alanında sınır kapılarının bulunması, sanayide kurulan organize sanayi bölgeleri, turizmde kültürel-doğal kaynakların varlığı ve tarımda ürün çeşitliliğini genişliği doğrultusunda birçok gelişme ve ilerleme gösterilmektedir. Özellikle Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde üretilen ayçiçek ve çeltik ürünlerimizde Türkiye genelinde birinci olarak bölgenin ve ülkenin ekonomisine katkı sağlamıştır. Edirne ili genelinde ekilebilir tarım arazilerinin fazla olması, sulama olanaklarının genişliği ve ürün çeşitliğinin bölgesel avantajlarımızın olmasıyla da tarım sektöründe bölgemiz ön plana çıkmaktadır. Bölgemizin; sınır kapılarına yakınlığı, doğal ve kültürel güzellikleri sahip olması ile birlikte yerli ve yabancı olmak üzere 6,5 milyonun üzerinde ziyaretçiye bölgemiz ev sahipliği yaparak, turizm sektörümüz gelişmektedir. Keşan, İpsala ve Uzunköprü’de kurulacak olan Organize Sanayi Bölgelerimizle de katma değerli yenilikçi ürünler üretilerek, bölgemizde yatırım, imalat ve istihdama doğrudan katkı sağlayacak sanayi sektörümüz çok daha iyi konuma gelmiş olacaktır. Edirne ilimiz ve Trakya bölgemizde yaşanan diğer tüm gelişmeler ile ticaret, sanayi, turizm ve tarım alanlarında faaliyet gösteren tüm sektöreler olumlu yönde etkilenmekte ve büyümektedir.
Biz de Keşan TSO olarak katıldığımız konferans, forum, toplantı vb. her etkinlik ile bölgemizin ve üyelerimizin; istihdamının artmasını, yatırımın çoğalmasını, imalatın gelişmesini ve dış ticaretin büyümesini sağlayacak iş birlikleri kurmaya gayret gösteriyoruz. Edirne Valimiz Yunus Sezer’in önderliğinde düzenlenen Balkan İş Formu kapsamında ileri tarihlerde Balkanlardaki sanayi ve ticaret Bakanlarımız, Türkiye’de görev yapan tüm Oda ve Borsa Başkanlarının yer alacağı geniş kapsamlı bir fuar gerçekleştirileceği duyuruldu. Oda olarak yapılan ve yapılacak olan tüm etkinlikleri yakından takip ederek üyelerimizin ve yerel işletmelerimizin gelişmesine destek sağlayacağız” dedi.
DIĞER HABERLER
-
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı
22 Temmuz 2024, -
TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret
13 Temmuz 2024, -
ICC Türkiye Milli Komitesi 70. Genel Kurulu
13 Temmuz 2024, -
T.C. Ticaret Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak’tan İpsala Gümrük Kapımıza Ziyaret
08 Temmuz 2024, -
Edirne İş Dünyası Buluşması
07 Temmuz 2024, -
Keşan TSO’da Hijyen Eğitimleri Devam Ediyor
26 Haziran 2024, -
Keşan TSO NEETPRO Projesi Kapsamında MYK Sınavlarını Gerçekleştirdi
12 Haziran 2024, -
Keşan TSO Keşan Mahmutköy Kuru Fasulyesi’nin Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Aldı
04 Haziran 2024, -
Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği 2 Milyonluk Destek Programını Duyurdu
04 Haziran 2024, -
Keşan TSO Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Hakkında TOBB İle Görüş Önerisinde Bulundu
28 Mayıs 2024,